Kuchynská linka pre praktické gazdiné
3 mins read

Kuchynská linka pre praktické gazdiné

Zariaďujete si novú alebo prerábate starú kuchyňu? Okrem podlahy, obkladov a spotrebičov je nutné myslieť na dizajn a účelnosť kuchynskej linky, aby ste sa v nej cítili dobre a mali všetko poruke. Kuchyňu si môžete vyskladať alebo sa popozerať po hotových riešeniach.

Kuchynská linka
Kuchynská linka

Kuchynská linka zo sektoru

Mnohých to pri zariaďovaní novej kuchyne ťahá ku kuchynskej linke na mieru. Pristúpiť k tomuto riešeniu je však finančne veľmi náročné a okrem toho treba často dlho čakať na jej výrobu a montáž. Pokiaľ priestor vo vašej kuchyni nie je riešený atypicky, hravo si kuchyňu zariadite aj bez pomoci stolára. Stačí sa popozerať po ponuke sektorových kuchýň. Sami sa rozhodnete, aký druh skriniek si prajete mať hore a aký dole, dokonca nie je nič nezvyčajné kombinovať aj viacero farieb. So štýlom však radšej neexperimentujte, aby to u vás doma nevyzeralo ako v predajni s výstavnými kusmi. Pri výbere kuchynskej linky myslite okrem jej vzhľadu aj na praktickosť. Ak máte pocit, že potrebujete viac skriniek ako zásuviek, bolo by nevhodné kupovať linku s viacerými spodnými zásuvkami. Gazdiné s množstvom kuchynských pomôcok ocenia kuchynskú linku s väčším počtom políc, v ktorej sa dá riad a iné náčinie prehľadne uskladniť. V prípade, že nevlastníte špajzu, oceníte priestranné potravinové skrine na zaváraniny, suroviny na varenie a drobné druhy spotrebičov. Kuchynské linky na vyskladanie vám umožnia navrhnúť si originálnu kuchyňu, akú nebude vlastniť nikto z vašich známych.

Štýlová rozmanitosť kuchynských liniek

Samozrejme, medzi kuchynskými linkami objavíte aj hotové riešenia, vďaka ktorým si nemusíte lámať hlavu nad rátaním a premýšľaním o druhu skriniek. Tradičné i moderné domácnosti si zo širokej ponuky určite vyberú. Veľkým hitom je biely alebo béžový kuchynský nábytok alebo efektné kombinácie bielej a červenej, sivej alebo zelenej, čo celkový vzhľad kuchyne oživí, najmä ak v nej neuchovávate doplnky výraznejších farieb. Kuchynské linky s lesklým povrchom môžu byť o niečo náročnejšie na údržbu, pretože šmuhy sú na nich oveľa viditeľnejšie, priestor však vďaka lesku skriniek pôsobí sviežo a čisto. Priestor opticky prevzdušníte aj presklenými skrinkami, v tomto prípade ale treba oveľa viac dbať na poriadok na policiach a na to, čo na nich máte uložené. Za sklenenými dvierkami vynikne najmä porcelán, poháre alebo ozdobné nádobky na suroviny. Dvierkami so vzhľadom a štruktúrou dreva dosiahnete prírodný dojem a určite sa postaráte aj o útulnosť. Ak sa rozhodnete pre ozdobne vyrezávané dvierka, kuchynská linka získa rustikálny podpis. Jej vzhľad však môžete ľahko ovplyvniť využitím ozdobných nožičiek alebo úchytiek, ktorých výmenu zvládnete aj sami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *