3 mins read

Kupujete nové rodinné auto? Pri výbere sa zamerajte na toto

Kúpa nového rodinného auta sa môže zdať na prvý pohľad jednoduchšia, ako v skutočnosti je. Koľko miestne by vozidlo malo byť, čo je dôležitejšie ako objem batožinového priestoru alebo ktoré materiály v interiéri sú najvhodnejšie? Aj to sa dozviete v našom článku.

Začnite výberom správnej veľkosti

Na veľkosti pri výbere rodinného auta skutočne záleží. Menej ako 5-miestne vozidlá by ste nemali vyberať – je dôležité, aby sa dozadu zmestili aspoň dve detské sedačky + podsedák. Tri detské sedačky sa zmestia do máloktorého auta, napríklad do ŠKODY Kodiaq sa zmestia, do Octavie nie. Samozrejme, že veľkosť záleží od počtu osôb, ktoré vozíte – ak máte len jedno dieťa, v 5-miestnom aute stále máte rezervu pre dvoch pasažierov. Ak však máte deti tri, uvažujte o viacmiestnom vozidle, nech na výlet zoberiete aj starých rodičov či priateľov. Nové auto by malo mať vyšší strop, aby si deti vychutnali dostatok priestoru, aj keď vyrastú. V neposlednom rade je dôležitý aj objemný batožinový priestor, na ktorý sa môžete spoľahnúť aj pri rodinnej dovolenke k moru. Skvelým päťmiestnym rodinným vozidlom je napríklad ŠKODA Octavia. Ak hľadáte 7-miestne auto, za pozornosť určite stojí ŠKODA Kodiaq.

Nové auto sa nebojte vyskúšať

Nové auto by ste si mali pred kúpou dôkladne vyskúšať – hoci objem batožinového priestoru vyzerá v katalógu veľkoryso, v skutočnosti sa s naložením kočíka môžete natrápiť. Otestujte si taktiež prístup k zadným sedadlám pri osadení detskej autosedačky. Tiež si posvieťte na nakladaciu hranu kufra, nielen pri nákupoch s deťmi oceníte, ak bude v rovine – akýkoľvek náklad sa vám bude do auta vkladať jednoduchšie. Nové autá majú skvelú výhodu – disponujú najmodernejšími technológiami, ktoré zvýšia komfort aj bezpečnosť celej posádky. Deti zas nepochybne rozveselí prítomnosť obrazoviek, na ktorých si intuitívne nastavia svoj obľúbený seriál počas dlhšej jazdy.

Detaily, ktoré oceníte

Sú to práve detaily, ktoré rozhodnú o tom, aké nové auto bude stáť pred vaším domom. Čo by v rodinnom vozidle určite nemalo chýbať? Centrálne diaľkové ovládanie, detská poistka aj dostatok úložného priestoru pri vodičovi by mala byť samozrejmosť. Medzi novinky patrí napríklad bezkľúčový systém alebo senzor na otváranie kufra nohou.  A čo materiály? Po jazde s deťmi v daždivom počasí určite uvítate výhody interiéru, v ktorom sú použité ľahko vyčistiteľné poťahy, pred koberčekmi pokojne dajte prednosť gumeným rohožiam. V zásade platí pravidlo: čím jednoduchšie sa materiál čistí, tým lepšie pre vás. Chcete pomôcť pri hľadaní nového auta? Navštívte www.araver.sk, kde vám odborníci odpovedia na vaše otázky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *