Manželská posteľ vs. jednolôžkové postele. Kto je víťazom?
3 mins read

Manželská posteľ vs. jednolôžkové postele. Kto je víťazom?

Nedávno sa mi stála takáto vec, išla so svojim priateľom na výlet do Prahy. Žiadna romantika, skôr pekný výlet, budeme spolu, budeme si užívať super jedlo a prechádzať sa. Ja a ani on veľmi na romantiku nie sme, veríme v to, že najlepšie sa vyjadrujú city tak, že sa cítite spolu dobre a zbytočne to nekazíte slovami. Načo aj. Lenže tak nejako som rátala s tým, že keď objedná hotelovú izbu, budeme mať okrem spoločnej kúpeľne aj spoločnú posteľ. Ale nie, objednal izbu, kde boli dve oddelené jednolôžkové postele. Neurobil to naschvál, pomýlil sa. Potom, keď písal mail na recepciu v hoteli, vysvitlo, že izba s manželskou posteľou by bola na dva dni drahšia o 30 €. Tak sme spali na oddelených posteliach. A to ma donútilo sa zamyslieť.

shutterstock_209404288

Najprv mi to prekážalo

Priateľ sa odzačiatku tváril, že to nie je žiadny problém, aspoň sa dobre vyspíme a nebudeme si kradnúť periny. Neprikladala som tomu nejaký veľký význam, veď budeme spať každý meter od toho druhého a ráno, keď mi bude smutno, vhupnem k nemu do postele. Ale v hlave mi to stále vŕtalo, od absurdností typu, že už ma nemá rád a chce byť odo mňa čo najďalej až po zvláštne názory, že možno má vlastne aj pravdu. Hovoril mi, že pozná manželský pár, ktorému to klape a má oddelené lôžka. Nielenže odsunuté od seba, ale každý z manželov spáva dokonca aj v inej miestnosti. A pritom majú aktívny sexuálny život. Prečo potom majú oddelené postele? Lebo manžel chrápe a manželka sa kvôli tomu nevyspí. Nie je to romantické rozhodnutie, je to striktne logické a možno je aj toto kľúč k tomu, aby vzťah vydržal dlho.

Aké bolo ráno

Ráno som sa zobudila zistila som, že som sa vyspala naozaj veľmi dobre. Žeby ten hnusák, čo si hovorí môj frajer, mal predsa len pravdu? Po tom, čo prišiel ráno ku mne pod perinu, som to bola ochotná uznať. Iba vnútri, navonok sa stále tvárim, že oddelené postele nie sú moja šálka kávy. Oddelené matrace a dva paplóny na manželskej posteli sú však odvtedy pre mňa nutnosť. Dámy, nezabudnite na to, že láska sa nemeria podľa toho, ako blízko ste pri sebe, keď spíte, ale podľa toho, ako sa s ním cítite cez deň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *