Nezabudnite na cestovné poistenie: Ide to aj online!
2 mins read

Nezabudnite na cestovné poistenie: Ide to aj online!

Leto je v plnom prúde a vy sa chystáte vyraziť niekam na dovolenku? Nezáleží na tom, akú cestu plánujete, cestovné poistenie v zahraničí je veľmi dôležité. Dnes už dokonca nemusíte kvôli tomu nikam chodiť, pretože poistiť sa môžete aj online za pár minút!

shutterstock_305618087

Aké cestovné postenie?

Cestujete na dovolenku individuálne? Nikdy neviete, čo sa môže stať. Ochorenie, úraz či mnohé iné nepredvídateľné situácie vám hrozia aj počas pobytu v zahraničí.

V takomto prípade by ste sa nemali zaobísť bez komplexného cestovného poistenia. Malo by zahŕňať poistenie liečebných nákladov v cudzej krajine (vrátane asistenčnej služby), úrazové poistenie, poistenie batožiny alebo straty dokladov a tiež poistenie zodpovednosti za škodu.

Vyrážate na plánovanú dovolenku za športom? Vyberte si špeciálne poistenie pre šport. Dajte však pozor na adrenalínové športy (bungee jumping, zoskok padákom a podobne), nie všetky poisťovne pokrývajú takýto druh rizikovej aktivity.

Tip: Ak cestujete na dovolenku autom, môžete si dať poistiť aj vozidlo. V prípade odcudzenia, havárie alebo inej poruchy vám poistenie uľahčí vybavenie servisu alebo prepravu nepojazdného auta domov.

Za poistením už netreba nikam chodiť

Poistiť sa je možné rýchlo a jednoducho prostredníctvom Internetu! Stačí zadať typ cesty, jej účel a destináciu. Potom si vyberiete dátum. V prípade, že ste na cestovné poistenie zabudli, je možné zakúpiť si ho aj v deň odchodu s aktuálnou platnosťou. Tiež nezabudnite uviesť, či budete vykonávať aj nejakú športovú činnosť.

Takýmto spôsobom ušetríte kopu času, poistenie uzavriete v pohodlí vášho domova a nemusíte zbytočne čakať v dlhom rade v poisťovni. Všetky dokumenty budete mať k dispozícii na stiahnutie ihneď a platbu môžete uskutočniť online (platobnou kartou, internet bankingom alebo prevodom).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *