Prečo je téma sexu ešte stále tabu
2 mins read

Prečo je téma sexu ešte stále tabu

Hoci sa myslenie a mentalita Slovákov posunula vpred, stále nie sú otvorení novým myšlienkam, novej dobe. Vidieť to v diskusiách o homosexuáloch, ktorých stále niektorí jedinci považujú za chorých. Pritom je to úplne bežné nielen medzi ľuďmi, ale aj v zvieracej ríši. Nežijeme v stredoveku, aby sme homosexualitu považovali za ochorenie. A podobné je to aj so sexualitou. Čo by sa stalo, keby ste niekomu povedali, že používate erotické hračky? Nebola by to vaša najlepšia kamarátka, no nebol by to ani úplne neznámy človek na ulici. Ako by sa asi tento človek reagoval? Prinajmenšom šokovane.

Kde hľadať korene?

Už odmala sú niektoré deti vedené k tomu, že masturbácia je zlá. Keď budeš masturbovať, budeš mať chlpaté ruky alebo ti rovno odpadnú. Samozrejme, že aj toto sa podpíše na psychiku a ďalší vývoj. Dieťa automaticky považuje masturbáciu za niečo zlé, zakázané a skazené. Pritom je to úplne prirodzená vec. Človek si potrebuje uspokojiť svoje fyziologické potreby. A sex patrí medzi ne. A je jedno, či vám pomáhajú vibrátory, ruky alebo partner. Druhá vec je, že niektorí kresťania považujú za vyučovanie sexuálnej výchovy na základných školách za niečo zvrátené. Naozaj? Prirodzené veci sú zvrátené? O prirodzených veciach sa treba prirodzene rozprávať.

Začnite odstraňovať aj vy toto tabu

Nič nemá väčšiu perspektívu ako otvorená spoločnosť, ktorá o témach diskutuje a ochotne počúva názory ostatných. Žiadne predsudky, žiadne opovrhovanie, ale otvorená debata. Aj vďaka rozprávaniu sa o sexe, sa môže začať spoločnosť postupne otvárať. Začať debatovať o problémoch celospoločenských a nie sa o nich iba hádať. Začnite vo svojom okolí. Rozprávajte sa so svojimi kamarátmi, známymi tak, aby ani sex nebol tabu, tak aby navštíviť sexshop nebola potupa. Každý môže prispieť, stačí byť len viac otvorený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *