Urobte si funkčnú a zároveň štýlovú kuchyňu
2 mins read

Urobte si funkčnú a zároveň štýlovú kuchyňu

Problém s kuchyňou v panelákoch a malých bytov je, že sa vám tam nezmestí všetko to, čo by ste tam chceli mať. Máte potom na výber z dvoch možností – buď sa vám tam začnú kopiť veci a kuchyňa bude vyzerať preplnene alebo začnete hľadať spôsoby, ako využiť priestor na maximum. Ktorá cesta sa vám zdá schodnejšia? Samozrejme tá druha, maximalizácia priestoru dokáže priniesť množstvo nového miesta na odkladanie či skladovanie. Čo všetko vám pomôže ušetriť miesto a pridať nejaké centimetre kubické alebo štvorcové navyše?

shutterstock_44440345

Vstavané skrine

Vstavaná skriňa v kuchyni dokáže ušetriť veľa miesta. Keďže využíva posuvné systémy, nemusíte vyklápať dvere, ktoré vám vždy odkrojili z vášho aj tak obmedzeného priestoru. Vďaka tomuto môžete v kuchyni ušetriť aj niekoľko metrov štvorcových a získať aj 30 metrov kubických priestoru. Záleží na vás, ako budete kuchynské vstavané skrine používať. Môžete si z nich urobiť špajzu, alebo tam skladovať hrnce, panvice a ostatných nenahraditeľných pomocníkov na varenie.

Kuchynský drôtený program

Aj kuchynský drôtený program pomôže ušetriť cenný priestor. Drôtené košíky, podnosy, či poličky môžete zavesiť prakticky kdekoľvek. Na stenu, na strop, do skrinky či skrine. Vďaka nim získate skvelý odkladací priestor hlavne na potraviny – ovocie, zelenina, múka, ryža. Veľkou jeho výhodou je, že si ho v prípade potreby budete môcť premiestniť na nové miesto. Takže máte množstvo variabilných možností, kde ho umiestniť.

Hoci šetríte priestor, nezabúdajte na štýl

Kuchyňa by mala byť nielen funkčná ale aj príjemná. Nedovoľte, aby sa z varenia stala len povinnosť, spestrite si ju. Aj preto je štýl kuchyne veľmi dôležitý. Hrajte sa s týmto priestorom, tapety sú v späť v móde, taktiež aj tabuľová farba na steny, vyberte si úchytky na skrinky tak, aby fungovali ako šperky na žene. Jednoducho, buďte detailista a dajte si na tom záležať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *