Prečo na teplote záleží
2 mins read

Prečo na teplote záleží

Na teplote vo vašom byte záleží, to viete. Ale aká teplota by mala byť v tej ktorej miestnosti? V lete to ovplyvníte len veľmi ťažko, no počas zimy, keď ste pánom radiátorov, sa to kontroluje pomerne ľahko. Zaujíma vás, akú teplotu by ste mali mať počas dňa v obývačke, kúpeľni či predizbe? Zaujíma vás, či tieto teploty majú byť počas noci iné? Čítajte ďalej a dostanete odpoveď na všetky vaše otázky.

shutterstock_159028481

Buďte kráľom teploty

Aby ste mali prehľad o aktuálnej teplote v celom byte, kúpte teplomery do každej jednej miestnosti. A aká teplota by mala byť v obývačke či detskej izbe? Záleží od toho, čo tam robíte. No hranice sú od 18°C do 22°C. Keď ležíte iba na gauči a čítate si, telo si vyžaduje vyššiu teplotu, no keď sa pohybujete a upratujete, pokojne vám stačí aj spodná hranica. V noci, keď v tejto miestnosti nie ste, nastavte termostat pokojne aj na 15, 16°C. Regulovanie teploty pomocou termostatu vám pomôže znížiť náklady.

Ako je to s kúpeľňou a chodbou?

V kúpeľni sa často pohybujete nahý, aj tomu by mala byť prispôsobená teplota. Pretože pre nikoho, okrem správnych ľadových medveďov, nie je príjemné, keď vyjde z horúcej sprchy do studeného prostredia. Teplota v kúpeľni by sa mala pohybovať okolo 24°C, no vtedy je to raj pre vlhkosť. Pozrite si vlhkomery v ponuke a strážte si vlhkosť, aby vám tam nezačali vznikať plesne. V chodbách sa veľa nezdržiavate, navyše tieto miesta susedia s dverami, balkónom, takže tu stačí 15°C.

Teplota v kuchyni

Teplota v kuchyni záleží aj od toho, či sú kuchynské váhy v plnej prevádzke a vy pečiete vianočné koláče. Vianočné pečenie dokáže vyhriať prakticky celý byt. Vtedy môžete kúrenie v kuchyni aj vypnúť. No počas bežnej prevádzky by sa tu teplota mala pohybovať na úrovni 16°C. Nezabúdajte však na to, že teplotou môžete nielen ušetriť značné náklady za energiu, ale pomáhate aj svojmu telu, ktorému tieto teploty vyhovujú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *