Využite potenciál kobercov na maximum
2 mins read

Využite potenciál kobercov na maximum

Nie každý typ koberca je vhodný do rovnakého priestoru. Tak ako veľké záhradné hojdačky nepatria do obývačky, tak tam nepatria ani behúne. Hojdačky patria do záhrady a behúne do predsiene. Dajte si záležať na tom, do ktorej izby umiestnite ten ktorý typ koberca. Pretože tým môžete zmeniť celkový vzhľad miestnosti. Či už k lepšiemu alebo horšiemu, záleží na vás, ako sa s tým popasujete. A aby ste sa s tým popasovali čo najlepšie, v tomto článku nájdete niekoľko užitočných rád.

shutterstock_27571837

Ideálna kombinácia do obývačky

Vybrať správny koberec do obývačky je to najnáročnejšie, čo vás čaká. Záleží od toho, aký efekt chcete dosiahnuť. Máte malú izbu a chcete ju opticky zväčšiť? Vyberte si do celej miestnosti koberec v svetlých farbách – krémová, béžová či svetlosivá. Koberec izbu opticky zväčší, bude pôsobiť útulne a zároveň bude tlmiť hluk a izolovať teplo. Chcete obývačku v elegantnom štýle? Vyberte kusové koberce v kombinácii s drevenou podlahou. Vyberte si koberec s vyšším vláknom a tmavšiu plávajúcu podlahu. Elegantný vzhľad zaručený.

Aký koberec do detskej izby

Deti sú hravé a presne taký istý by mal byť aj ich koberec. Pamätáte si na koberec s nakresleným celým mestom vrátane ciest a domov? Pokiaľ máte doma chlapčenský tím, toto je správna voľba. Pre dievčatá vyberte niečo v jemnejších pastelových farbách – žuvačková ružová či žltá. A keď máte doma zmiešaný tím ratolestí? Vyberte farbu, vďaka ktorej nebude mať ani jeden pocit, že je znevýhodnený. Najlepšie farby pre takýto prípad sú oranžová či žltá.

Predizba

Keďže predizba býva zaťažovaná najviac – špinavé topánky – dajte tam hrubý koberec, ktorý je na to určený. Ideálne sú behúne, ktoré sú na extrémnu záťaž pripravené a sú cenovo výhodné. Nebudete ich musieť tepovať, viac sa vám oplatí kúpiť si nový.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *