Prezuli ste auto?
2 mins read

Prezuli ste auto?

Blíži sa zima. Je tak najvyšší čas na výmenu pneumatík za zimné. O tom vie každý motorista, no väčšina z nás má na podobnú prácu stále dosť času. Počasie je každý rok iné, premenlivé, a tak je veľmi ťažké odhadnúť kedy naozaj udrú mrazy. S príchodom chladnejších mesiacov by preto každý vodič mal sledovať predpoveď počasia, aby presnejšie vedel, kedy sa už zimnému obutiu nevyhne.

Foto by: http://www.pneumatiky.sk/
Foto by: http://www.pneumatiky.sk/

Na škodu nie je ak myslíte dopredu. Očakávať, že na konci novembra sa mrazy, či sneh nedostavia je nezmysel. Niekedy sa to môže stať, no ak sa na to spoliehate každý rok, nečudujte sa, že Vás zima vždy zaskočí. Výmena pneumatík je povinná, nechránite tak len svoju bezpečnosť, ale včasným prezutím ušetríte aj na pokutách od polície. V prvom rade ide však o bezpečnosť na cestách, nie je to len výmysel úradov, ako nás pripraviť o peniaze. S letnými pneumatikami na zasneženej ceste nemáte jednoducho šancu.

Zimné pneumatiky tak potrebuje v týchto dňoch každé auto. To však znamená vysoký nápor na autoservisy, a tak je voľný termín na prezutie auta často veľmi vzdialený. Aj to je dôvod, prečo by sme túto povinnosť nemali zbytočne odkladať, ale riešiť ju čo najskôr. Ak nové pneumatiky ešte len zháňate, pozrite si ponuku na pneumatiky.sk, nájdete tu spoľahlivé značky, medzi ktoré patria aj pneumatiky Continental.

V zime by sme ešte viac mali dbať na bezpečnosť celej posádky a svoju jazdu tak prispôsobiť ceste, aj našim schopnostiam. Ak si však potrpíte na vzhľade, a to počas celého roka, určite Vás oslovia štýlové disky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *