Rozprávkové koláčiky
2 mins read

Rozprávkové koláčiky

Určite aj vy veľmi dobre poznáte ten pocit, keď dostanete neutíchajúcu chuť na sladké ku kávičke v práci, na dobytie energie po namáhavom a stresujúcom dni alebo len tak z maškrtnosti. Otvárate chladničku a nakúkate do špajze, či nenájdete niečo, čo by ukojilo váš mlsný jazýček. Vravíte, že tam nie vždy je niečo pod zub? Ak máte chuť na niečo jemne sladké, maslové, s kúskami čokolády, vieme uspokojiť vašu túžbu po skvelej a rýchlej lahôdke. Dovoľte nám predstaviť koláčiky rozprávkových víl!

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1397092
Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1397092

Fairy Cakes

Je britský názov pre tradičné pečivo, ktorého pomenovanie pochádza až z 19. storočia. Odvodilo sa od jeho drobného vzhľadu, pretože sa pieklo v košíčkoch malých veľkostí a servírovalo sa labužníkom najčastejšie k čaju po jednom, len tak na zahryznutie.

Ak ste už v minulosti vyskúšali veľké muffiny, ktoré v rúre napuchli von z formy a chceli by ste vyskúšať zmenu, no stále niečo podobné tomuto štýlu, tieto chutné a hlavne voňavé koláčiky určite ulahodia nejednému labužníkovi, či už ich pripravíte vzácnemu hosťovi, deťom na narodeninovú oslavu alebo len tak kolegyniam do práce.

Ako na to?

V miske lyžicou zmiešame 125g zmäknutého masla na pečenie so 125g kryštálového cukru. Do tejto zmesi rozbijeme celé dva vajíčka a pomixujeme. Následne cez sitko preosejeme 125g polohrubej múky a pridáme dve polievkové lyžice mlieka. Úplne nakoniec pridáme trošku prášku do pečiva.

Cesto, ktoré lyžicami postupne vkladáte do košíčkov, posypte vopred nalámanými kúskami vašej obľúbenej čokolády. Pečte v predhriatej rúre na 180 stupňov Celzia okolo 10-15 minút.

Tento skvelý recept zaberie spolu s prípravou ingrediencií, cesta a samotným pečením slabú polhodinku, čo z neho robí číslo jeden v zozname rýchlych dobrôtok, ktoré všetci tak zbožňujeme. Dobrú chuť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *