Šetrite miesto efektívne
2 mins read

Šetrite miesto efektívne

Problém s miestom nebýva iba v malých bytoch, kde sa s odkladacími priestormi musíte uskromniť. Majú ho aj mnohí, ktorí majú veľké domy či byty, a to len kvôli tomu, že využívajú svoj priestor neefektívne. Keď robíte niečo neefektívne, skôr či neskôr na to doplatíte. Takto to jednoducho funguje, tento zákon sa nedá obísť. Čo musíte všetko urobiť preto, aby ste začali využívať svoj odkladací priestor efektívne? Tu je niekoľko pravidiel, ktoré sa postarajú o to, aby vaše nové skrine neboli napchaté na prasknutie.

shutterstock_182860121

Nové dnu, staré preč

Skrine nie sú nafukovacie, teda jedine, že by ste oblečenie skladovali v duši pneumatik, vtedy to neplatí. Jednoduché pravidlo, ktoré platí hlavne pri oblečení – kúpite si nový kúsok? Ešte v ten deň si prezrite svoje staré veci a vyberte jeden kúsok, ktorého sa zbavíte. Takto si udržíte v skriniach poriadok a navyše sa zbavíte oblečenia, ktoré si už nikdy neoblečiete.

Odkladací priestor nie je nekonečný

Nezáleží na tom, či skladujete svoje veci v skrini, garáži alebo na povale, upratujte priebežne a zbavte sa harabúrd, ktoré už nikdy nepoužijete. Zabudnite na vetu: „Toto odložím, ešte sa mi to zíde.“ Nie, nezíde, len vám to bude zbytočne zaberať priestor. Zbavte sa toho, darujte to niekomu, predajte alebo vyhoďte. Dôležité je, aby vám priestor nezaberali veci, o ktorých ani neviete, že máte.

Kúpou novej skrine nezískate lepšiu organizáciu

Rozhodli ste sa vyriešiť nedostatok miesta kúpou novej skrine? Je dôležité, aby ste vedeli o tom, že to nie je systematické opatrenie. Radšej popracujte na organizácii úložných priestorov. Pretrieďte veci, ktoré vám len zbytočne zaberajú miesto a vyhoďte ich. Robte to pravidelne. Takto získate zvyk a novú skriňu budete potrebovať len vtedy, keď pribudne nový člen rodiny.

Nebojte sa používať nálepky

Či už na krabice v skrini, dózičky v chladničke alebo sáčky v mrazničke. Používajte nálepky s popisom, ktoré vám uľahčia nájsť veci, ktoré hľadáte. Dôležitá je sebadisciplína, ak v tomto trende vytrváte, uvidíte, koľko zrazu budete mať v skriniach voľného miesta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *