Sprchový kút či vaňa, čo je lepšie?
2 mins read

Sprchový kút či vaňa, čo je lepšie?

Večná dilema pri zariaďovaní kúpeľne – je lepšia vaňa alebo sprchový kút? Všetko záleží na osobných preferenciách, no keď chcete ušetriť spotrebu vody, rozhodne je lepší sprchový kút. A je aj viac trendy. Dnes letia štvorcové sprchové kúty, ktoré sú obložené miesto obkladu drevom. Je oveľa príjemnejšie, keď sa mokrým telom dotknete teplého dreva ako studenej dlažby. Ako by ste mali doplniť drevený obklad, aby kúpeľňa vyzerala štýlovo?

Kombinácia dreva, kameňa a kovu

Táto trojkombinácia je v kúpeľni úplne dokonalá. Kameň samozrejme môžete vymeniť za pohľadový betón alebo sivý obklad. Nebojte sa, nebude to pôsobiť chladne, práve preto je tu drevo a drevené doplnky, ktoré celý priestor zútulnia a opticky zohrejú. A kovové doplnky tomu dodajú tú pomyselné čerešničku na torte. Ale pozor, vyberajte teplé farby kovu – mosadz, meď či bronz. Nemusíte sa báť vybrať v tejto farbe alebo z toho materiálu ani umývadlo.

Výhody sprchové kútu

So sprchovým kútom ste oveľa efektívnejší. Aj časovo aj pri využívaní vody. Len to porovnajte – kým si nájdete správnu teplotu vody, kým sa vám ňou vaňa naplní, kým si vychutnáte kúpeľ, to máte pokojne aj 45 minút. Tí rýchli majú sprchu vybavené aj za 5 minút. To je pokojne úspora vody okolo 80 litrov. Navyše, keď sa chcete rýchlo osprchovať vo vani, narobíte takú potopu, že Noe začne stavať druhú archu. Zatiaľčo v kúte vás nové sprchové dvere uchránia od mokrej podlahy.

Nájdite svojho sprchového šampióna

Hľadáte svojho sprchového šampióna, ktorý by vám spríjemnil každé ráno či večer? Ponuka sprchových kútov na Wellmall.sk je tým správnym miestom, kde ho nájdete. Nájdete tu aj bonus – užitočné e-knihy, ktoré budú vašim sprievodcom pri vyberaní vybavenia do kúpeľne. Samozrejme, zadarmo na stiahnutie. Už nikdy nebudete pri zariaďovaní kúpeľne tápať. Smelo do toho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *