Vyberte si správny jedálenský stôl
2 mins read

Vyberte si správny jedálenský stôl

Jedálenský stôl je spoločenské centrum domácnosti. Je to miesto, kde ako rodina trávite tie najväčšie, najkrajšie a zároveň najnáročnejšie sviatky, oslavy, stretnutia. Miesto, kde si sadnete ku štedrej večeri, kde pohostíte návštevu počas veľkej noci. Aj toto jeho dôležitosť len zvyšuje. Preto je dôležité vybrať si jedálenský stôl dôkladne. Na čo by ste si mali dávať pozor pri jeho kúpe?

shutterstock_59379619

Vyberte správnu výšku

Jedálenské stoly a záhradné ploty majú niečo spoločné. Viete čo? Stále sa vám zdá, že sú nízko, nízko a tak chcete vyšší, vyšší až dovtedy, kým na nič nevidíte. Na ulicu alebo svojich spolusediacich. Preto nielen plocha stolu ale aj jeho výška je veľmi dôležitá. Ako vysoko by mal byť jedálenský stôl, keď si k nemu sadnete? Na úrovni hrudníka vo výške lakťov. Vtedy sa vám pri ňom najlepšie jesť.

Plocha jedálenského stola

A čo sa týka plochy stola? To záleží na vašich možnostiach – aký veľký priestor máte vyhradený pre stôl a tiež koľko vás bude pri ňom jedávať. Dnes si môžete vybrať jedálenské stoly, ktoré môžete rozložiť. Keď jedávate bežne pri stole 4, budete ho mať zložený. Čakáte návštevu, s ktorou budete pri stole ôsmi? Jednoducho ho rozložíte. Okrem tohto existuje aj riešenie pre miniatúrne byty, v ktorých je problém umiestniť jedálenský stôl. Existujú vyklápacie stoly, ktoré si namontujete na stenu a po jedle ich jednoducho sklopíte späť na stenu. Tadá, problém s priestorom vyriešený.

Kúpiť set či stoličky zvlášť?

Keď si kúpite celý jedálenský set, odpadá vám problém so stoličkami. Máte všetko v jednotnom štýle a zladené. Nemusíte tráviť hodiny vyberaním tých správnych stoličiek. No pre tých, čo nemajú radi uniformitu a chcú svoj vlastný štýl, je lepšie kúpiť jedálenské stoličky oddelene. Navyše dnes je miešanie rôznych štýlov v kurze. Nebojte sa byť aj vy kreatívny a hrajte sa so svojim zariadením.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *