Detská kolika
1 min read

Detská kolika

Veľkým problémom posledných rokov u novorodencov sa stáva detská kolika, ktorá postihuje čoraz viac detí v období medzi 2 a 3.mesiacom života. Postihuje chlapčekov i dievčatká a spôsobuje im bolesti bruška, v dôsledku čoho dieťatko intenzívne plače celé hodiny. K detskej kolike dochádza bez zjavnej príčiny (ťažkosti môžu súvisieť so stravou či výživou, ktorú dieťa prijíma, so stresom, ktorý prežíva matka), a prejavuje sa niekoľko hodinovým záchvatom plaču v dennú i nočnú hodinu. Záchvat môže trvať aj viac ako 3 hodiny. Podrobnejšie informácie o bolestiach bruška u malých detí nájdete na stránke detskekoliky.sk .

 

Foto by: http://www.detskekoliky.sk/
Foto by: http://www.detskekoliky.sk/

Čoraz častejšie sa ako príčina koliky potvrdila intolerancia laktózy. Veľa detí trpiacich kolikou trápi aj nadmerná plynatosť (gatroezofageálny reflux).

A čo môže spraviť mamička preto, aby aspoň z časti zamedzila vzniku koliky u svojho dieťatka? V prvom rade by sa mala vyhýbať stresovým situáciám, a pokiaľ pred tehotenstvom fajčila, mala by sa počas dojčenia vyhýbať fajčeniu.

A pokiaľ sa predsa len kolika u dieťatka prejaví je vhodné podávať dieťatku probiotické preparáty, napríklad kvapky ACTIBAX Probio, ktoré sú vhodné aj pre novorodencov. Pri intolerancií laktózy je vhodné podávať výživové doplnky, ktoré majú za cieľ hydrolyzovať laktózu v mlieku. Takýmto prípravkom je aj prípravok s obsahom laktózy – ColiPrev.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *