2 mins read

Kávovary Jura

Spoločnosť Jura bola založená v roku 1931 ako výrobca malých elektrických spotrebičov do domácností. Hriankovače, rádiá, žehličky a dokonca aj dvojplatničky predstavovali pôvodné portfólio produktov. Avšak postupne firma výrobu diverzifikovala a už od roku 1990 sa sústreďuje výhradne na produkciu automatických kávovarov.

V búrlivých podmienkach dvadsiateho storočia, ktoré prinieslo množstvo zmien, sa prirodzene vyvíjali aj kávovary.

Prvý kávovar Jura bol predstavený v roku 1937. Samozrejme, že k tým súčasným mal ešte ďaleko, ale dvojlitrový stroj na princípe percolátora už vtedy vynikol svojím precíznym vypracovaním. Prvý luxusný kávovar bol vyrobený v roku 1944 z poniklovanej mosadze kým vnútorné časti boli zdobené pocínením. V roku 1967 predstavila firma automat na prekvapkávanú kávu a taktiež mlynček s možnosťou nastavenia hrubosti mletia zŕn.

Ďalšími míľnikmi v histórii firmy boli Espresso kávovar z roku 1977, ďalej kávovar s digitálnym ovládaním z roku 1979 ktorý umožňoval digitálne programovanie času zapnutia a automatický kávovar Duo Automatic z roku 1981 s možnosťou súbežnej nezávislej prípravy prekvapkávanej kávy a čaju.

Éru automatických kávovarov odštartovala Impressa 500 v roku 1994. Hlavnými výhodami boli užívateľské predvoľby, nastaviteľné teploty a množstvo ďalších funkcií… Firma neustále expandovala a v roku 2003 sa Švajčiari mohli pochváliť milióntym kávovarom, ktorý opustil ich výrobnú linku a za necelých 5 rokov sa ich počet zdvojnásobil na 2 milióny.

V súčasnosti sa kávovary Jura predávajú na všetkých svetadieloch, vo vyše sedemdesiatich krajinách a firma sa neustále snaží napĺňať cieľ, ktorý vytýčil zakladateľ Leo Henzirohs, v roku 1931: „Robiť veci, ktoré ľuďom uľahčia život“.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *