2 mins read

Kávovary Krups

Máloktorý výrobca kávovarov sa môže pochváliť takou dlhou tradíciou ako spoločnosť Krups. Založená bola v roku 1846 Robertom Krupsom a hoci sa viac ako storočie sústreďovala na výrobu rotačných a pružných váh snaha po dokonalosti, ktorá zaručovala neustálu inováciu sa premietla aj do výroby strojov na kávu. Najskôr to bol v 50tych rokoch revolučný mlynček, neskôr, v roku 1961 elektrický kávovar T8. Vďaka nemu sa Krups zaradil k najvyhľadávanejším výrobcom kávovarov a prístrojov na výrobu espresa, ku ktorým, nakoniec patri až dodnes.

V súčasnosti ponúka firma vrámci svojho segmentu kávovary Krups tri hlavné línie. Sú nimi kapsulové, pákové a plnoautomatické espresá.

Za posledné menované samozrejme zaplatíte najviac, avšak cena je tu vyvážená maximálnou funkčnosťou, množstvom inovatívnych možností a v niektorých prípadoch aj poskytovaním nadštandardných služieb. Napríklad v balíčku k stroju Full Automatic Espresso Barista spoločnosť ponúka pri nákupe od autorizovaného predajcu okrem Krups Premium Service – exkluzívnej služby pre Krups plne automatické espresá aj bezplatnú Premium Hotline- infolinku.

V rade pákových espres sa stretávame s viacerými modelmi strednej cenovej triedy. U nás sa najlepšie predáva model XP5280, avšak pozornosť si zaslúži aj o niečo lacnejší XP4050 či XP5220, ktoré sa stretli s veľmi pozitívnymi zákazníckymi ohlasmi. Nakoniec, Krups sa prezentuje ako firma, ktorá sa neustále snaží o napĺňanie potrieb a želaní zákazníkov, pričom firemná filozofia znie: „Očakávajte to najlepšie!“

Čo sa týka kapsulových kávovarov, tu stavila firma Krups na spoluprácu s Nescafé. Nemecký výrobca kávovarov poskytol svoje meno a dlhoročnú skúsenosť aby v roku 2006 uzrel svetlo sveta Dolce Gusto. Kombinácia výbornej technológie, revolučného dizajnu a navyše masívnej kampane spôsobili, že za 4 roky sa predali vyše 4 milióny kávovarov Krups Dolce Gusto a toto číslo ešte stále nie je konečné. 22 rôznych modelov, ktoré dokážu vyprodukovať až 30 rozličných nápojov- to je výber ktorý musí presvedčiť aj toho najzarytejšieho skeptika. A navyše je cenovo dostupný.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *