Prečo používať prírodné opaľovacie krémy a oleje?
2 mins read

Prečo používať prírodné opaľovacie krémy a oleje?

V letnom období sú opaľovacie krémy veľmi skloňovanou témou. Samozrejme, nie je sa čomu diviť, pretože opaľovací krém využijete nielen na kúpalisku v tuzemsku, ale aj na dovolenke v zahraničí pri mori. Ak sa vám chemické opaľovacie krémy svojím zložením nepozdávajú, nemusíte ich používať, pretože na scénu nastúpili prírodné produkty, ktoré sú k pokožke oveľa šetrnejšie, zároveň aj často účinnejšie.

Prečítajte si etiketu bežne dostupného opaľovacieho krému. O niektorých položkách ste možno ani nepočuli, ak nie ste odborníkom na chémiu. Pri kúpe by ste sa teda nemali rozhodovať podľa pekného obalu či vône, sú oveľa dôležitejšie kritériá, ako sú napríklad látky obsiahnuté v opaľovacím krému či oleji. Naozaj si chcete na telo natierať parabény, parfumy, alkoholy, rozpúšťadlá či ropné deriváty?

Čím sa prírodné opaľovacie krémy a oleje líšia?

Ako už samotný názov napovedá, prírodné opaľovacie krémy a oleje sú vyvinuté bez použitia chémie. Ochranný faktor zaisťuje zmes horčíka, masiel a olejov. Často sa do týchto prípravkov pridáva tiež extrakt z aloe vera, vitamín E a ešte D-pantenol. Akonáhle sa takým olejom či krémom natriete, pri slnení sa nemusíte báť žiadnej dehydratácie pokožky, ba naopak, je neustále dostatočne hydratovaná, takže nijako sa nepoškoduje.

Prírodné hydratačné opaľovacie mlieko aloe vera 25 spf 200 ml

Ak chcete odporučiť jeden konkrétny opaľovací krém na čisto prírodnej báze, určite odporúčame prírodné hydratačné opaľovacie mlieko aloe vera 25 spf 200 ml, ktoré neobsahuje alergény, takže pokojne ho môžu používať aj vaše ratolesti. Čo sa zloženia týka, nájdete v ňom vodu, kokosový olej, aloe vera, denaturovaný alkohol, vitamín E, vitamín A, panthenol, olej z hroznových jadier, horčík, hydrogenovaný ricínový olej a včelí vosk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *