Dajte zbohom kruhom pod očami
2 mins read

Dajte zbohom kruhom pod očami

Ste v práci a kolegyňa na Vás s ľútosťou pozrie a povie niečo v zmysle, že ste asi veľmi unavená. V tejto chvíli vyprcháva všetka sebaistota a vy sa rýchlo ponáhľate na seba pozrieť do zrkadla. Pri pohľade na svoje oči pod ktorými sa vynímajú kruhy jej musíte dať za pravdu. Určite ste už niekedy v živote zažili situáciu podobnú tejto. Kruhy pod očami naozaj nevydávajú okoliu informáciu, že ste zdravá a spokojná. Tak ako teda s nimi bojovať?

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1418622
Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1418622

Niektorým ľuďom stačí dlhší a kvalitný spánok a majú po probléme, no potom sú tu aj takí, ktorým to vôbec nepomôže a musia si pomáhať kozmetickými prípravkami. Týka sa to predovšetkým niektorých z nás, ktorí dlhé hodiny vysedávame pred monitorom počítača, notebooku alebo dokonca i televízorom. Ďalším dôvodom môže byť aj nevhodné osvetlenie v miestnosti pri práci a čítaní. Ba dokonca sa sinavé kruhy týkajú aj nášho jedálnička! Vyhýbajte sa nadmerne presoleným jedlám, údeninám a naopak sa snažte prijať v potrave vitamín A, ktorý pomáha v boji proti unaveným očiam. A keď sme už pri veciach, ktoré zapríčiňujú tieto problémy, nezabudnime na stres. Uvoľnite sa, oddýchnite, dajte problémy na chvíľu stranou, nič na svete nie je dôležitejšie ako Vaše zdravie.

Nikdy nepodceňujte problém s kruhmi pod očami, keďže často môže ísť aj o nejaké ochorenie s tým spojené, napr. zlá činnosť srdca i čriev, anémia i problémy ľadvín. Ak nepomôže doplnenie vitamínu A, oddýchnutie od monitorov, kvalitný spánok alebo obklad na oči v podobe uhoriek, navštívte Vášho lekára a poinformujte sa o spôsobe liečby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *