3 mins read

Pripravte svoje telo na jeseň

Jesenná regenerácia

August sa blíži ku koncu a čas prázdnin, dovoleniek a zaslúženého relaxu bude od septembra nenávratne preč spolu s horúcim počasím. Sychravé rána neovplyvnia len našu náladu, ale aj organizmus, ktorý si pomaly začína zvykať na nový režim. Myseľ je po lete regenerovaná, no je to tak aj s našim telom? Pretože, ako iste viete, duševná pohoda ide ruka v ruke s fyzickým zdravím. My vieme pozitívne ovplyvniť oboje.

Detoxikácia

Je proces odstraňovania škodlivých látok, ktoré sa hromadia v organizme pôsobením vonkajších vplyvov, prostredníctvom zlého stravovania, alebo voľbou nesprávneho životného štýlu. Zopár orgánov ako pľúca, ľadviny, pečeň, lymfatický systém a koža je vybavených prirodzenými obrannými mechanizmami, takže človek má od prírody daných niekoľko telesných systémov, ktoré majú za úlohu očisťovať telo. No dnešná doba si, aj podľa odborníkov na výživu, vyžaduje cielené povzbudzovanie týchto sebauzdravovacích procesov. Veľa ľudí si detoxikáciu pletie s prísnymi diétami či trýznivým pôstom, ktoré metabolizmu spôsobujú zbytočný šok. Pravdaže existuje niekoľko spôsobov ako pomôcť nášmu telu vysporiadať sa s toxickými látkami, no nie sú vhodné pre všetkých. Lekári často a odôvodnene varujú ľudí v zrelom veku, tehotné ženy a deti, aby sa chránili nebezpečných a pre telo stresujúcich zmien v stravovaní. Preto vám prinášame prirodzenú detoxikačnú kúru, pri ktorej sa využívajú prírodné prostriedky, vďaka čomu ju môžete realizovať aj sami doma.

 

Rastlina života

Za najúčinnejší prostriedok detoxikácie je vyhlásené aloe vera. Ak patríte medzi ľudí, ktorí nepoznajú silu tejto najstaršej liečivej rastliny, nazývanej nemým liečiteľom, pretože má nespočetné množstvo priaznivých účinkov na ľudský organizmus, v skratke môžeme povedať, že jej listy sú akousi zásobárňou vitality a zdravia. Na podporu detoxikácie sa všeobecne odporúča užívanie šťavy z aloe vera aspoň raz do roka po dobu dvoch mesiacov.

Aloe  je výborný spôsob prevencie, ale aj liečby mnohých zdravotných problémov. Predchádzať chorobám môžeme formou očistnej kúry, ktorá pozostáva z 2 až 3 litrov čistej šťavy z aloe, ktorá detoxikuje celé telo, podporuje trávenie a vyprázdňovanie, čistí črevá, pečeň a cievy. Zbaví vás plynatosti, žalúdočných vredov, pálenia záhy, psoriázy, ekzémov aj akné, pomáha pri žlčníkových a žalúdočných problémoch. Pokladaná za zázračný dar prírody posilňuje imunitu a taktiež, čo určite poteší nejednu z vás, podporuje chudnutie.

Foto by: sxc.hu
Foto by: sxc.hu

Pripravte svoje telo na zmeny a nedovoľte aby vás zaskočili jesenné výkyvy počasia. Radšej sa rozmaznávajte spolu s aloe vera a doprajte vášmu organizmu bezproblémové zimné mesiace.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *