Spoľahnite sa pri chudnutí na prírodu
2 mins read

Spoľahnite sa pri chudnutí na prírodu

Chudnutie je komplexný a dlhodobý proces a preto je naivné čakať výsledky po prvej návšteve telocvične alebo krátkej hladovke. Nasledujúce čaje a nápoje sú však pomocníkmi, s ktorými chudnutie pôjde ľahšie.

shutterstock_98568848

Pu Ehr čaj

Pu Ehr čaj, typický svojou zemitou vôňou, sa šetrne fermentuje a vďaka tomu obsahuje látky, ktoré zvyčajne nájdeme iba v zelenom čaji. Listy sa získavajú zo špeciálne pestovaných stromov, ktoré boli pôvodne v Číne určené iba pre cisársku rodinu.

Tento čaj má využitie pri rôznorodých zdravotných ťažkostiach. Využiť sa dá pri liečbe chorôb horných dýchacích ciest, zvýšenej hladine cholesterolu v krvi, napomáha pri látkovej výmene a jeho využitie nájdeme tiež pri chudnutí.

Jednou z jeho výhod je aj to, že v porovnaní s inými čajmi obsahuje veľmi málo kofeínu, preto je vhodný na celodenné pitie.

Rooibos

Rooibos je špecifickým čajom, pretože sa neluhujú listy čajovníka, ale vetvičky a listy kra rastúceho v Afrike.

Medzi jeho účinky patrí podpora trávenia, zrýchlené spaľovanie tukov, pôsobí aj ako antioxidant, znižuje hladinu cukru v krvi a podporuje činnosť pečene.

Rovnako ako Pu Ehr čaj neobsahuje kofeín, preto je vhodný na pitie ráno ale aj večer. Denne je možné vypiť až do 8 šálok čaju Rooibos.

Maté

Čaj maté, pripravovaný z listov cezmíny paraguajskej, je najobľúbenejším nápojom v Južnej Amerike. V Európe za neho vďačíme Krištofovi Kolumbovi.

Maté ma jedinečné účinky pri posilnení imunitného systému, pomáha zlepšovať trávenie a pomôže aj pri snahách zhodiť nadbytočné kilogramy – potláča pocit hladu a pomáha so zbavovaním tukových zásob v problémových partiách bruška a bokov.

Lapacho

Ďalším exotickým nápojom, ktorý vám pri diéte pomôže, je Lapacho. Pochádza z amazonského pralesa a jeho účinky boli známe už Inkom. Nie je to obyčajný čaj, keďže sa namiesto lístkov na jeho prípravu využíva kôra stromu. Jeho výnimočné vlastnosti nájdu mnohostranné využitie – od detoxikačných kúr až po boj s nadváhou. Lapacho tlmí pocit hladu a tým pomáha pri dosahovaní výsledkov chudnutia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *