Zo škaredého káčatka krásna labuť
2 mins read

Zo škaredého káčatka krásna labuť

Aj tak opisujú svoje prvé dojmy ženy, ktoré vymenili okuliare za kontaktné šošovky. Tento výdobytok modernej doby je na trhu už dlhší čas a teší sa veľkej obľube nie len u nežného pohlavia. Naozaj nás skrášľujú alebo je všetok tento biznis založený na nízkom sebavedomí?

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1232904
Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1232904

Táto priehľadná blanka v tvare mištičky umiestňovaná bezprostredne na rohovku slúži na korekciu optických chýb zraku a plní ochrannú ale aj kozmetickú funkciu. Už roky je neodmysliteľnou súčasťou tisícok užívateľov po celom svete, ktorý si ju zvolili ako náhradu za okuliare z rôznych príčin. Možno sa aj vy rozhodujete, čo s neostrím videním a zvažujete výhody či nevýhody dostupných pomôcok. Všetko to závisí od situácie a vášho vkusu. Zápory, ktoré by vás mohli odradiť sú cena a aplikácia. Investovať do rámu vám stačí raz za pár rokov, no cena šošoviek či už denných, mesačných alebo trojmesačných vás vyjde o niečo drahšie a ak patríte medzi slabšie povahy, vkladanie cudzieho telesa do oka vám nemusí byť po chuti. Hlavne sa treba zbaviť mylnej predstavy, že pre krásu sa trpí. Sterilnú a nepoškodenú šošovku v oku ani necítiť, takže sa žiadneho sebatrýznenia v podobe rezania či pálenia nemusíte obávať. S dávaním a vykladaním šošoviek má veľa citlivých ľudí spočiatku problém, no po čase sa to stane vašou prirodzenou každodennou aktivitou.

Či sa už cítite nepohodlne a nepríťažlivo s rámikom na nose, ktorý podľa vás púta príliš veľkú pozornosť na váš očný hendikep alebo neznášate rosenie skiel, či ich neustále hľadanie, kontaktné šošovky vás týchto problémov ušetria. Tak isto sú skvelými pomocníkmi pre ľudí žijúcich aktívnym životným štýlom, pretože pri športe, fyzickej aktivite či šoférovaní zaostrujú celé naše zorné pole a prinášajú očiam želaný komfort a ich nositeľom zdravé sebavedomie.

Starostlivosť o ne si však vyžaduje zodpovednosť a správne hygienické návyky, s ktorými vás oboznámi odborník na očnej prehliadke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *