Očistite svoj organizmus
3 mins read

Očistite svoj organizmus

Necítite sa vo svojej koži a Vaše telo začína štrajkovať? Ak si organizmus pýta oddych, neváhajte a doprajte mu ho nielen počas víkendu, ale aj uprostred pracovného týždňa. Prinášame Vám jednoduchý dvojdenný plán na jeho rýchle očistenie a navrátenie do rovnováhy bez väčšej námahy. Síce si budete musieť odoprieť nejaké tie dobroty, ale na druhú stranu dva dni nie sú nejaká dlhá doba, no i napriek tomu dokážete Vašu krv a črevá nachvíľu prečistiť. Organizmus si tiež oddýchne od zdĺhavého trávenia a ušetrí energiu.

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1419880
Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1419880

Večer pred

Aj keď uvádzame dĺžku 2 dni, kľudne si túto dobu môžete skrátiť, hlavne ak s detoxikáciou len začínate. Na dĺžke ani tak veľmi nezáleží, dôležitá je najmä predpríprava. Doprajte si na večeru deň pred začiatkom niečo ľahké, napr. zeleninu s bylinkovým čajom, nech sa Vaše telo pripraví. Určite nerobte chybu ako väčšina začiatočníkov – nejedzte na večeru priveľa v domnienke, že na druhý deň potom vydržíte nejesť takmer vôbec. Naopak, Váš žalúdok sa týmto konaním roztiahne a nasledujúci deň Vám budú v bruchu poriadne vyhrávať „muzikanti“.

Začiatok

Jedálny lístok si neupravujte nijako špeciálne, no myslite na pestrosť stravy a kombinujte podľa vlastnej fantázie. Na stole by nemala chýbať čerstvá zelenina (vhodný je napr. kel, kapusta, mrkva i brokolica) a správnou kombináciou rôznych druhov potravín zaistíte rovnomerný prísun dôležitých látok, bielkovín a aj vitamínov. Dobrou voľbou je určite aj hnedá ryža alebo rybacie mäso. Snažte sa piť hlavne minerálne vody, ktoré si môžete ochutiť šťavou z citrónu. Vhodná je aj zriedená paradajková alebo mrkvová šťava.

Hýbte sa

Snažte sa udržovať svoj organizmus v pohybe počas celého dňa. Vypnite televízor a choďte sa poprechádzať s Vašou rodinou či polovičkou, vystúpte z autobusu o zastávku skôr a prejdite sa, vyhýbajte sa výťahom. Možností je naozaj veľa a kto obľubuje behanie, nech si aspoň na polhodinu ide zabehať. Po dni plnom pohybu ho môžete zakončiť masážou zohriatym panenským olivovým olejom, ktorý sa jemne vtiera do pokožky.

Vidíte, nie je to žiadna veda a ani nijako finančne náročné. Môžete to robiť každý deň a Vášmu telu to môže pomôcť oveľa viac ako nejaké občasné platené cvičenia vo fitness centrách. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *